Kodowanie akumulatora Poznań

Wymiana klasycznego akumulatora w samochodzie jest prostą czynnością, wymaga podstawowych narzędzi i trochę wolnego czasu. Jednak posiadacze nowoczesnych aut nie powinni podejmować się samodzielnego wykonania takich prac, ponieważ nieprawidłowo podłączona bateria nie da zasilania elektrycznego. Jeżeli stara bateria utraciła swoje funkcje, warto zakupić nową w specjalistycznym sklepie, w którym zostanie sprawnie przeprowadzona adaptacja akumulatora, Poznań jest miastem, w którym działa pomocakumulatorowa.pl która sprzedaje akumulatora wraz z usługą montażu u Klienta.

Wiele samochodów jeżdżących obecnie po drogach wyposażonych jest w funkcje (system Start Stop) wyłączania silnika za każdym razem podczas hamowania na światłach lub krótkich postojów podczas jazdy w korkach, a następnie uruchamia go po zwolnieniu pedału hamulca.

Kodowanie akumulatora Poznań w Start Stop

Adaptacja akumulatora w systemie Start Stop

Cała elektronika, w tym klimatyzacja i system audio, przy wyłączonym silniku w samochodach z systemem Start Stop, nadal działa, zasilana z pokładowego źródła zasilania, czyli akumulatora. Dlatego też auta działające z systemem Start Stop nie mogą mieć tradycyjnego akumulatora, gdyż jego żywotność byłaby bardzo krótka. Taki akumulator musi nie tylko wytrzymać wielokrotne cykle rozładowania i ładowania, ale także łączyć właściwości akumulatora rozruchowego, który podczas rozruchu natychmiast oddaje duży prąd, oraz akumulatora odpornego na rozładowanie. Wszystkie te wymagania precyzyjnie spełniają baterie samochodowe wykonane w technologii EFB i AGM.

Adaptacja akumulatora Poznań w systemie Start Stop wymaga fachowej wiedzy i wykorzystania specjalnych urządzeń kodujących, dlatego najlepiej jest powierzyć te czynności specjalistom z firmy pomocakumulatorowa.pl.

Kodowanie akumulatora Poznań w systemie Start-Stop

Powierzając adaptację akumulatora pracownikom sklepu w Poznaniu, można być pewnym sprawnego przebiegu całej procedury, ponieważ ważna jest znajomość miejsc, w jakich może być on zamontowany. W samochodach z system Start Stop bateria może być położona nie tylko pod pokrywą silnika, ale również pod fotelem w kabinie pasażerskiej lub w bagażniku.

Po zakończeniu procesu montażu, konieczne jest kodowanie akumulatora w systemie Start-Stop, oznacza to dokładnie przekazanie informacji do komputera pokładowego w samochodzie o zainstalowaniu nowej baterii. Trzeba pamiętać, że jest to bardzo ważny proces, ponieważ muszą zostać dostosowane poszczególne układy (alternator, rozrusznik) do nowego akumulatora, który może mieć inny opór wewnętrzny, pojemność albo technologię. Jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniej energii elektryczne w aucie z systemem Start Stop.

Dlaczego tak ważne jest kodowanie akumulatora?

Poprawnie wykonanie kodowania zabezpiecza przed błędami jakie wykazywałby komputer pokładowy. Ponadto niektóre z odbiorników energii elektrycznej mogłyby nie działać i konieczne stałoby się resetowanie komputera.

4,3/5 - (38 votes)

Zobacz także