Awaryjne odpalanie samochodu Poznań

Okres jesienno-zimowy w Wielkopolsce jest dla niektórych kierowców kłopotliwy, a powodem tego jest problem z uruchomieniem auta. W takim przypadku konieczne jest awaryjne odpalanie samochodu, Poznań to jedno z miast tego regionu, w którym właściciele pojazdów starają się znaleźć takie rozwiązanie, które nie spowoduje usterki. Jak prawidłowo uruchomić samochód i uniknąć błędów? Silniki spalinowe tłokowe trzeba zaopatrzyć nie tylko w paliwo, ale również w energię elektryczną, tylko wtedy można liczyć na jazdę samochodem. Jeżeli w baku znajduje się paliwo, trzeba skorzystać z praktycznego pomocnika w postaci przewodów rozruchowych i drugiego naładowanego akumulatora lub samochodu sąsiada. Na pewno jest to wygodniejsze rozwiązanie niż odpalanie na tak zwany pych.

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań

Przewody rozruchowe – czyli jak wykonać bezpieczne awaryjne odpalanie samochodu – Poznań?

Rozładowany akumulator to częsty problem właścicieli samochodów w okresie jesiennym i zimowym, jest kilka sposobów na uruchomienie auta, ale zawsze trzeba wybrać taki, który nie spowoduje jego awarii. Jeżeli na wyposażeniu znajdują się przewody rozruchowe i uda się skorzystać z pomocy innego kierowcy to cały proces przebiegnie szybko, można też zamówić usługę awaryjnego odpalania samochodu w Poznaniu w firmie Motofrancuzy i zapłacić parę złotych. Zawsze warto posiadać własne i wysokiej jakości kable rozruchowe, które mają grube żyły miedziane o średnicy nie mniejszej niż 4 mm. Druga sprawa to prawidłowe ich podłączenie do akumulatora i wtedy pojawia się pytanie jak sprawnie uruchomić samochód i nie popełnić przy tym błędu?

W pierwszej kolejności trzeba podłączyć plus, a następnie kabel masowy, cały proces rozpoczyna się od pojazdu dawcy prądu. Dlaczego? Takie działanie pozwoli ograniczyć niebezpieczeństwo wybuchu gazów baterii. Warto zadbać o maksymalne zmniejszenie straty napięcia, w tym celu przewód masowy należy podłączać do metalowej części silnika swojego auta. Oczywiście zdarzają się w Poznaniu przypadki, uszkodzenia pojazdu przy awaryjnym odpalaniu samochodu z przewodów rozruchowych, ale to następuje bardzo rzadko. Aby zwiększyć bezpieczeństwo przy korzystaniu z prądu innego samochodu, trzeba cały proces wykonywać przy niepracującym silniku dawcy energii elektrycznej.

Czy samostarty to dobry sposób na odpalanie samochodu

Jeżeli przyczyna niemożności odpalenia samochodu w Poznaniu nie wynika z winy akumulatora, problem może leżeć w elementach układu wtryskowego. Właśnie w okresie jesienno-zimowym uwidaczniają się usterki we wtryskowym układzie zasilania silnika spalinowego. Jak prawidłowo odpalać samochód w takiej sytuacji? Jest to oczywiście możliwe, trzeba zaopatrzyć się w specjalny preparat zwany samostartem lub w spray przeznaczony do nabłyszczania plastiku, takie produkty mogą posłużyć do uruchamiania samochodu, ponieważ są produkowane na bazie bardzo łatwo palnego eteru.

Jak prawidłowo odpalać samochód z wykorzystaniem samostartu ?

W Poznaniu nie ma problemu z zakupem dobrego samostartu do odpalania samochodu, trzeba to jednak wykonać poprawnie. Preparat trzeba wprowadzić bezpośrednio do rury układu dolotowego, który znajduje się za filtrem powietrza oraz przepływomierzem, pamiętając, że najlepiej gaz aplikować od razu do układu dolotowego pomijając filtr.Trzeba jednak przestrzegać ważnych standardów, które zapobiegną wypadkowi w trakcie awaryjnego uruchamiania auta. Posiadając diesla trzeba zawsze podawać tylko niewielkie porcje preparatu, ponieważ może dojść do zapłonu pod wpływem kompresji i spowodować na przykład uszkodzenie przepływomierza.

Jak prawidłowo odpalać samochód, gdy doszło do zamarznięcia paliwa?

Jest to bardzo trudne i dotyczy tylko silników wysokoprężnych, dlatego właściciele takich samochodów muszą podejmować kroki prewencyjne. Co pozwoli zimą odpalić samochód w Poznaniu? Jeszcze przed nadejściem mrozu należy zatankować auto zimowym paliwem lub wlać depresator. Wykonanie takich czynności już przy bardzo niskich temperaturach nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, wtedy pomoże jedynie wprowadzanie auta do ogrzewanego garażu.

Czy awaryjne odpalanie samochodu – diesla na pych jest możliwe?

To często wykorzystywany sposób przez kierowców w Poznaniu. Sprawdza się na przykład w przypadku niedoładowanego akumulatora lub podczas awarii rozrusznika. Awaryjne i prawidłowe odpalanie samochodu trzeba przeprowadzić ostrożnie, wykorzystując do tego celu trzeci bieg, prędkość poruszania się auta nie powinna przekraczać 30 km/h. Aby nie dopuścić do uszkodzenia zaworów silnika i przeskoczenia rozrządu należy powoli i delikatnie zwalniać sprzęgło. Jeżeli taka próba nie przyniesie efektu, trzeba całą akcję uruchamiania samochodu przerwać na kilka minut, ponieważ niespalone paliwo podane przez wtryskiwacze przedostaje się do katalizatora, filtra cząstek, wydechu. Niestety może nastąpić uszkodzenie tych części.

 

4,6/5 - (32 votes)

Zobacz także