Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Winogrady

Wielu właścicielom samochodów zdarzyło się przeżyć stres związany z brakiem możliwości uruchomienia swojego samochodu. Nie będąc mechanikiem trudno zgadnąć czy jest to wina zapłonu czy układu paliwowego, a może po prostu rozładowała się bateria samochodowa. Co w takiej sytuacji zrobić? Istnieją sposoby na awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Winogrady, można skontaktować się z pomocą akumulatorową, a pracownik tej firmy przyjedzie we wskazane miejsce i uruchomi pojazd. W okresie niskich temperatur, oraz pokonywania krótkich tras, taka sytuacja nie jest zaskoczeniem, silnik nie chce pracować, ponieważ mógł się wyczerpać akumulator. Czy można samodzielnie poradzić sobie z tym problem? Można poprosić sąsiada, aby użyczył swojego akumulatora i podarował trochę prądu posiadając oczywiście kable rozruchowe lub wyjąć akumulator a następnie podłączyć do ładowarki.

Awaryjne odpalanie samochodu – Poznań Winogrady

Aby szybko odpalić samochód w Poznaniu Winogrady, najlepiej skorzystać z profesjonalne pomocy akumulatorowej Motofrancuzy. Wystarczy zadzwonić na podany niżej numer telefonu, a mechanik przyjedzie i dołoży wszystkich starań, aby sprawnie uruchomić silnik pojazdu. Korzystając z usług firmy profesjonalnie zajmującej się odpalaniem samochodu, nie trzeba się martwić brakiem urządzeń, które używane są do takiej procedury, czyli ładowarki, prostownika czy kabli rozruchowych. Fachowiec przywiezie specjalny booster, który jest doskonałym urządzeniem do wspomagania rozruchu silnika. Firma zajmuje się również ładowaniem akumulatorów i wykonuje taką usługę za niewielkie pieniądze. Sprawność akumulatora zależy w dużej mierze od dbania o jego konserwację, jeżeli właściciel auta nie ma czasu na wykonanie takich czynności, może to powierzyć firmie z Poznania Motofrancuzy, która wykona odsiarczanie akumulatora za pomocą prostownika z taką funkcją. Kontakt do pomocy akumulatorowej w Poznaniu – Winogrady:

Dane pomocy akumulatorowej w poznaniu winogrady:

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Winogrady

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Winogrady

 

Awaryjne odpalanie samochodu z drugiego akumulatora

Konserwacja pojazdu musi być przeprowadzana regularnie, trzeba pamiętać o sprawdzaniu poziomu naładowania akumulatora i stanu klem oraz zacisków. O czym trzeba pamiętać, aby procedura ładowania prądu z innego pojazdu została wykonana prawidłowo? O odpowiedniej kolejności, najpierw należy podłączyć dodatni przewód (zwykle czerwony) do dodatniego bieguna akumulatora w pracującym pojeździe. Podłączyć drugi koniec czerwonego przewodu do dodatniego zacisku w swoim samochodzie. W kolejnym kroku kierowca ma do czynienia z drutem masowym, zwykle czarnym. Podłączyć go do zacisku ujemnego akumulatora samochodowego, który jest dawcą prądu, a następnie do metalowej części swojego auta (np. śrub).

Kolejnym krokiem będzie uruchomienie silnika w samochodzie dawcy prądu. Po chwili trzeba spróbować odpalić samochód. Odłączyć kable rozruchowe w odwrotnej kolejności, a nie wyłączać silnika, bo trzeba pozwolić akumulatorowi się naładować. W zasadzie jest to jedyna umiarkowanie bezpieczna metoda samodzielnego awaryjnego uruchomienia silnika. Dlatego ważne jest, aby posiadać w swoim aucie dobrej jakości kable rozruchowe, może to uchronić kierowcę przed jazdą do pracy autobusem.

Uruchamianie silnika samochodu poprzez holowanie lub na pych

Jedną z najbardziej znanych metod jest rozruch silnika na zasadzie ciągu. Polega na holowaniu samochodu i próbie uruchomienia silnika podczas jazdy. Samochód jest holowany, gdy zapłon jest włączony (samochód jest wypychany lub holowany). Gdy samochód nabiera prędkości, kierowca rusza i delikatnie puszcza sprzęgło.Ta metoda nie jest zalecana przez producentów z kilku powodów. W samochodzie z napędem wałka rozrządu pasek zębaty może prowadzić do zmiany rozrządu zaworowego, a także do przepuszczenia lub zerwania paska, zwłaszcza, gdy jest słabo napięty lub zużyty. Konsekwencje mogą być poważne: mogą ulec uszkodzeniu tłoki, zawory, blok cylindrów.

Warto pamiętać, że najpewniejszą opcją jest skorzystanie z pomocy specjalisty od awaryjnego odpalania samochodu w Poznaniu Winogrady. Czy są jeszcze inne metody odpalania samochodu, z których można skorzystać? Do tego celu służą specjalne preparaty takie jak: samostarty i depresatory. Ale samostart (eter) jest wykorzystywany w przypadku awarii wtryskowego układu zasilania silnika spalinowego.Ten produkt trzeba wprowadzić do rury układu dolotowego, zalecane jest pominięcie filtra. Dawki środka muszą być małe, aby nie doszło zapłonu w wyniku kompresji, czego efektem byłoby uszkodzeniem przepływomierza. Depresatory natomiast są dodatkami do paliwa, ale muszą być zastosowane jeszcze przed sezonem zimowym.

5/5 - (8 votes)

Zobacz także

Więcej Dzielnice