Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Strzeszyn

Problemy z uruchomieniem samochodu zdarzają się wielu kierowcom na Wielkopolsce, ale niektórzy nich są przygotowani na takie sytuacje. Mają w swoim telefonie komórkowym numer do pomocy akumulatorowej, dlatego awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Strzeszynie przebiega sprawnie i tanio. Trzeba mieć świadomość, że baterie ulegają zużyciu lub rozładowaniu, a to jest najczęstszą przyczyną odmowy pracy silnika w pojeździe. Jak wygląda pomoc profesjonalistów? Pracownik pomocy przyjeżdża na miejsce postoju auta wyposażony w skuteczny booster, który służy do rozruchu pojazdu. Podłącza urządzenie do akumulatora i przywraca mu drugie życie. Warto korzystać z tego rodzaju wsparcia nie narażając się na ewentualne usterki lub problemy wynikające ze spóźnienia się na ważne spotkanie.

Awaryjne odpalanie samochodu – Poznań Strzeszyn

Jeżeli samochód odmówi posłuszeństwa i nie będzie chciał odpalić, nie ma sensu dzwonienie po znajomych i proszenie o pomoc. Każdy jest zajęty swoimi sprawami a można samodzielnie poradzić sobie z  problemem. Wystarczy zadzwonić na pomoc akumulatorową, przedstawić sytuację a w krótkim czasie jej pracownik wykona bezpieczne awaryjne odpalanie samochodu. W Poznaniu- Strzeszynie działa firma Motofrancuzy, która zawsze odpowiada na wezwanie i udziela wsparcia kierowcy. Nie trzeba posiadać kabli rozruchowych czy ładowarki ani też wiedzy na temat ich prawidłowego podłączenia, można spokojnie poczekać i ruszać w dalszą drogę.

Współpracując z pomocą akumulatorową można dowiedzieć się o wszystkich oferowanych przez firmę usługach i w razie potrzeby z nich skorzystać. Na przykład bezpłatny montaż akumulatora z podtrzymaniem pamięci – a to bardzo ważne, ponieważ zostaną zachowane dotychczasowe ustawienia. Pracownik na życzenie klienta sprawdzi również starą baterię, określi jej stan, skontroluje również instalację i rozrusznik w samochodzie. Ważne! Świadcząc usługi w Poznaniu Strzeszynie firma zajmuje się także konserwacją akumulatora, ładowaniem, odsiarczaniem a wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie.

Dane pomocy akumulatorowej działającej na terenie Strzeszyna:

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Strzeszyn

Awaryjne odpalanie samochodu Strzeszyn

Jak wykonać awaryjne odpalanie samochodu z pomocą innego pojazdu?

Jeżeli znajdziemy chętnego kierowcę, który użyczy swój samochód, można wykonać procedurę awaryjnego uruchamiania auta.Trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad:

  • Akumulator samochodu dawcy prądu i pojazdu odpalanego muszą posiadać to samo napięcie znamionowe
  • Kable rozruchowe wykorzystywane do uruchomienia samochodu należy podłączyć w odpowiedniej kolejności
  • Silnik samochodu dawcy energii elektrycznej należy uruchomić przed przekręceniem kluczyka w stacyjce w aucie odpalanym, aby nie doszło do rozładowania baterii pojazdu dającego prąd.

Kolejny krok to wyłączenie zapłonu w obu samochodach, a także: radia, podgrzewane fotele, podgrzewane szyby, aby nie pobierały energii. Najważniejsze w tej chwili jest dostarczenie do silnika dużej ilości prądu, aby osiągnąć rozruch silnika na zimno. Jeżeli będzie przestrzegana kolejność podłączenia kabli nie dojdzie do powstania iskier.

Kolejność podłączania kabli rozruchowych:

  1. podłączyć kabel czerwony do zacisku dodatniego rozładowanego akumulatora.
  2. podłączyć drugi, koniec kabla czerwonego do dodatniego bieguna akumulatora podającego prąd.
  3. podłączyć czarny kabel masowy do zacisku ujemnego baterii auta pomagającego.
  4. podłączyć drugi koniec kabla masowego do metalowej części pojazdu ratowanego, na przykład do karoserii lub śruby.
  5. uruchomić silnik pojazdu podającego prąd. Jest to zapewnienie, że energia elektryczna do rozruchu pochodzi z alternatora, a nie z akumulatora. Ważne! Odpalenie silnika samochodu będzie możliwe tylko przy pracującym silniku auta dawcy prądu.
  6. odłączyć kable rozruchowe w kolejności odwrotnej.
  7. przejechać się odpalonym samochodem na dłuższą odległość, pozwoli to naładować akumulator.

Czy są inne metody awaryjnego odpalania samochodu?

Znana jest metod na pych i holowanie.Tych metod nie zalecają producenci samochodów, ponieważ może dojść do awarii. Jest ryzyko uszkodzenia tłoków, zaworów i bloków cylindrów. Mając numer telefonu do pomocy akumulatorowej z Poznania – Strzeszyn, lepiej skorzystać z awaryjnego odpalania samochodu i spać spokojnie. Jeżeli okaże się, że akumulator jest niesprawny, można nabyć nowy również w firmie Motofrancuzy. Na rynku znane są dwa środki do uruchamiania pojazdu a mianowicie samostart wykorzystywany w przypadku awarii układu wtryskowego zasilania silnika diesla. Kolejny sposób prewencyjny to wykorzystanie dodatku do paliwa tzw. depresator który należy wlać do paliwa przed nadejściem mrozów.

 

Oceń ten post post

Zobacz także

Więcej Dzielnice