Awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Starołęka

Rozładowany akumulator to zmora wielu kierowców w Wielkopolsce. Problem bez wyraźnego powodu może zakłócić Twoje plany. Na szczęście w większości przypadków samochód z rozładowanym akumulatorem można uruchomić w ciągu kilku minut. Awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Starołęka jest świadczone przez firmę zajmującą się profesjonalnym uruchamianiem samochodu. Fachowcy sprawnie wykonają usługę i powiedzą, jak to zrobić samodzielnie, jak rozpoznać awarię i uchronić się przed nią w przyszłości.To nie jest droga usługa, pracownik z pomocy akumulatorowej, najpierw wykonuje test obciążeniowy akumulatora, aby sprawdzić jego stan. Jeżeli okaże się, że doszło do jego zużycia, przywiezie nową baterię i zamontuje ją w Twoim samochodzie (test i montaż są darmowe).

Awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Starołęka – sprawdź stan akumulatora

Jak sprawdzić, że bateria jest rozładowana? Zobacz, jak samochód reaguje po naciśnięciu przycisku odblokowania na pilocie. Objawy niskiego poziomu baterii:

  • Zamki w drzwiach się nie otworzyły.
  • Światła nie włączały się.
  • Alarm nie wydał dźwięku rozbrajającego.

Otwórz samochód kluczykiem i włóż go do stacyjki.Taka rezerwowa metoda rozruchu występuje nawet w tych samochodach, w których rozrusznik sterowany jest przyciskiem. Jeśli podświetlenie deski rozdzielczej nadal działa pomimo rozładowanego akumulatora, istnieje niewielka szansa na uruchomienie samochodu. Przekręć kluczyk lub naciśnij przycisk. Rozrusznik będzie się powoli obracał z charakterystycznym wyjącym dźwiękiem. Wykonaj dwie lub trzy próby uruchomienia, nie dłuższe niż 5 sekund każda. Jeśli silnik nie uruchamia się, a zamiast obrotów rozrusznika słychać kliknięcia, rezerwa energii jest zerowa. Będziesz musiał poszukać innego sposobu. Zawsze najlepszy sposób to najprostszy sposób, czyli wezwanie pomocy akumulatorowej. Zapisz poniższe informacje i noś zawsze przy sobie!

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Starołęka

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Starołęka
Awaryjny rozruch samochodu Poznań – Starołęka

Awaryjne odpalanie samochodu, czyli jak uruchomić auto z rozładowanym akumulatorem?

Profesjonaliści w Poznaniu Starołęce potrafią wymienić sposoby uruchomienia samochodu od prostych do złożonych. Patrząc w przyszłość radzimy po uruchomieniu podnieść obroty do 2000-2500 i utrzymać je przez 5 minut. Nadaje się do samochodów z manualną skrzynią biegów. Zasada jest prosta: rozpędź samochód do prędkości 10-15 km/h, wrzuć drugi lub trzeci bieg, a następnie płynnie zwolnij sprzęgło. Koła przeniosą moment obrotowy na wał korbowy, a silnik będzie pracował normalnie.

Samochód z rozładowanym akumulatorem można uruchomić na płaskiej drodze bez głębokich wybojów. Jeśli koło wpadnie w dziurę, samochód straci prędkość lub się zatrzyma. Aby samodzielnie popchnąć, otwórz drzwi kierowcy i oprzyj lewą rękę na słupku przedniej szyby.Trzymaj się prawej strony kierownicy. Przygotuj się w każdej chwili do wskoczenia do samochodu.

O wiele wygodniej jest, gdy asystują Ci przechodnie lub inni kierowcy. Plus: szybko, bez dodatkowych akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych. Minus: trzeba sporo siły fizycznej, szczególnie przy złej pogodzie i mrozie. Odpalanie samochodu może być stresujące i wymaga trochę poświęcenia, ale decyzja – samodzielne uruchamianie czy telefon do fachowców z pomocy akumulatorowej w Poznaniu Starołęce należy do Ciebie!

Holowanie to kolejny sposób odpalania samochodu

Zasada jest taka sama, tylko prędkość pomoże rozwinąć inny samochód, który jest podłączony do Twojej linki holowniczej. Wiele modeli posiada oczka pod przednim i tylnym zderzakiem, inne natomiast tego posiadają uchwyty, które wkręca się w gwint pod specjalnymi zaślepkami. Aby drugi kierowca mógł zatrzymać się na czas, ustal z nim sygnał, na przykład daj dwa sygnały dźwiękowe. Aby uruchomić samochód z rozładowanym akumulatorem, rozpędź go do 20-30 km/h, włącz drugi bieg i płynnie zwolnij sprzęgło. Kiedy usłyszysz dźwięk pracującego silnika i zobaczysz, jak wskazówka obrotomierza podnosi się, daj sygnał i zatrzymaj się. Plus: szybki, wygodny, potrzebna jest tylko linka. Negatywny: nie nadaje się, jeśli oczko jest niesprawne lub nie masz wspornika, jeśli mocno pociągniesz, możesz uszkodzić samochód.

Uruchomienie samochodu od dawcy energii elektrycznej

Jeśli bateria jest rozładowana, a Twoi przyjaciele-kierowcy z Poznania Starołęki są gotowi przyjść na ratunek, próbuj! Potrzebujesz specjalnych kabli rozruchowych z parą krokodylków z każdej strony. Podłącz baterie: czerwony klips – do plusa, czarny – do masy lub minus. Zasiądź za kierownicą i spróbuj uruchomić silnik. Podejmij trzy próby przez nie więcej niż 10 sekund. Jeśli to nie pomoże, usuń przewody: kontynuując obracanie rozrusznika, możesz podłączyć oba akumulatory. Ważne! Samochód z silnikiem Diesla pomoże uruchomić samochód benzynowy z rozładowanym akumulatorem, ale nie odwrotnie. Plus: szybko, bez wysiłku fizycznego, można wykonać na ciasnym podwórku. Minus: istnieje możliwość uszkodzenia elektroniki, bateria dawcy o małej pojemności szybko się rozładuje.

 

Oceń ten post post

Zobacz także

Więcej Dzielnice