Awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Śródka jest niezwykle przydatną usługą świadczoną przez pomoc akumulatorową. Po przyjęciu zgłoszenia, fachowiec przyjeżdża na miejsce postoju pojazdu i przy pomocy profesjonalnego sprzętu odpala auto. Jeżeli po wykonaniu testu okaże się, że akumulator jest zużyty lub uszkodzony, przywiezie nową baterię i podłączy bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów za montaż. Można też próbować samodzielnie wykonać uruchomienie auta. Jeśli bateria się wyczerpie, istnieje kilka sprawdzonych sposobów na uruchomienie silnika, ale nie można zapominać o niuansach. Po pierwsze, nie wszystkie są wygodne. Po drugie, nie wszystkie nadają się do samochodów z dowolnym rodzajem skrzyni biegów. Oczywiście najbardziej prawdopodobne jest uruchomienie samochodu z manualną skrzynią biegów i napędem na przednie koła. Warto rozważyć wszystkie opcje uruchamiania silnika, gdy akumulator nie wykazuje już oznak życia.
Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Śródka – pchaj lub holuj
Jeżeli kierowca chce poradzić sobie samodzielnie z uruchomieniem samochodu w Poznaniu Śródka może wybrać holowanie. Do tego jednak potrzebny jest hak holowniczy i lina. Ostatecznie pomoc innych osób w próbie tak zwanego odpalenia samochodu na pych. Obie opcje są odpowiednie tylko dla samochodów z manualną skrzynią biegów i opierają się na zasadzie obracania silnika z kół. Wystarczy drugi sprawny samochód i mocna linka, ale do pchania potrzebne są dwie dorosłe osoby.
Procedura holowania wygląda następująco:
- Połączenie obydwu samochodów liną holowniczą, włączenie zapłonu, wciśnięcie sprzęgła i włączenie trzeciego biegu bez zwalniania sprzęgła.
- Kierowca samochodu holującego musi ciągnąć za linę, płynnie ruszać i rozpędzać samochody do prędkości ok. 20 km/h.
- Kierowca pojazdu ciągniętego powinien płynnie zwolnić sprzęgło i w przypadku pomyślnego uruchomienia dać sygnał do zatrzymania.
- Mniej więcej te same zasady obowiązują w przypadku asystentów do pchania auta, ale prędkość będzie mniejsza, więc może być wymagane kilka prób.
Awaryjne odpalanie samochodu – Poznań Śródka
Awaryjny rozruch samochodu Poznań – Śródka
Awaryjne odpalanie samochodu przy użyciu ładowarki
Dobrej jakości ładowarka może pomóc, ale jest jedno zastrzeżenie: nie będzie w stanie szybko naładować akumulatora, ale w stosunkowo krótkim czasie będzie w stanie przekazać wystarczającą ilość energii do udanego uruchomienia samochodu. Najważniejszą rzeczą, którą należy zrobić, jest ustawienie wysokiego natężenia prądu na ładowarce do 10% pojemności akumulatora. Na przykład akumulator 55 amperogodzin musi być ładowany prądem 5,5 ampera. W takich warunkach akumulator samochodowy zostanie naładowany w zaledwie 15 minut.
Ważne! Należy naładować akumulator, odłączając go od sieci pokładowej pojazdu. Ponadto ta metoda ładowania negatywnie wpływa na żywotność baterii. Aby uzyskać szybką pomoc przy rozładowanym akumulatorze, istnieją specjalne urządzenia, które zastępują akumulator innego samochodu. Są to przede wszystkim ładowarki rozruchowe. Można od razu uruchomić silnik, naładuje akumulator w procesie dalszej pracy za pomocą standardowego generatora. Jeżeli kierowca nie posiada ładowarki a co gorsza kabli rozruchowych i mieszka w Poznaniu pozostaje mu zadzwonić po pomoc akumulatorową, oto jej dane:
Awaryjne odpalanie samochodu od dawcy prądu
Ta opcja ma już zastosowanie do większości pojazdów. Jej istotą jest podłączenie rozładowanego akumulatora jednego samochodu do sieci pokładowej drugiego i dostarczenie mu trochę energii elektrycznej, wystarczającej do uruchomienia silnika za pomocą rozrusznika. Właściciele pojazdów w Poznaniu Śródce znają tą metodę odpalania samochodu i dlatego najczęściej mają kable rozruchowe w bagażniku.
Aby jednak skorzystać z tej metody, należy spełnić kilka warunków. Potrzebne są sprawne kable rozruchowe z klipsami, które łączą zaciski akumulatora w dwóch samochodach. Być może trudno będzie znaleźć pomocnego kierowcę, który stanie się dawcą prądu. Niektórzy obawiają się, że uszkodzi to elektronikę w ich aucie. Jest to rzeczywiście możliwe, ale tylko przy niewłaściwych działaniach. Jeśli ktoś będzie ściśle przestrzegać zasad, nic złego się nie stanie.
W skrócie, trzeba podłączyć zaciski akumulatora przewodami na wyłączonych samochodach – najpierw plus, potem minus, a od samochodu dawcy do samochodu z rozładowanym akumulatorem, a nie odwrotnie. Następnie trzeba poczekać kilka minut, aż część energii przepłynie z naładowanego akumulatora do rozładowanego, albo uruchomić samochód dawcy i pozwolić mu pracować, przez co najmniej kilka minut. Jest to możliwe nawet przy obrotach powyżej biegu jałowego, dzięki czemu generator może dostarczać więcej prądu.
Następnie należy wyłączyć samochód dawcy i dopiero wtedy spróbować uruchomić drugi samochód – w przeciwnym razie można zepsuć elektronikę pokładową. Jeśli się powiedzie, nie należy wyłączać samochodu z rozładowanym akumulatorem, odłączyć przewody i ruszać w podróż, akumulator ładuje się szybciej podczas jazdy.