Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Piątkowo

Dlaczego często występują problemy z uruchomieniem silnika? Przede wszystkim akumulatory się starzeją, dodatkowo sprzyjają temu niekorzystne czynniki jak na przykład niskie temperatury. Kierowca może znaleźć się w sytuacji braku odpowiedzi ze strony silnika swojego pojazdu i musi podjąć odpowiednie kroki, aby temu zaradzić. Pomoc w awaryjnym odpalaniu samochodu w Poznaniu Piątkowo oferuje firma specjalizująca się w świadczeniu takich usług. Po skontaktowaniu się nią pracownik przyjeżdża w miejsce postoju auta i korzystając z profesjonalnego boostera uruchamia silnik. Jest to najbezpieczniejsza metoda, dlatego wielu właścicieli samochodów ma zawsze przy sobie numer telefonu do pomocy akumulatorowej w Poznaniu.

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Piątkowo

Większość kierowców zderzyła się z sytuacją, gdy po włożeniu kluczyków do stacyjki, nie udało się uruchomić silnika. Wtedy kłębią się myśli, co zrobić jak najszybciej dotrzeć do pracy czy do szkoły odebrać dzieci. Jest sprawdzony i szybki sposób na awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Piątkowo, to pomoc akumulatorowa, która zawsze reaguje na wezwanie i stawia się w miejscu docelowym. Pracownik przyjeżdża ze swoim sprzętem i natychmiast uwalnia klienta od problemu.

Jednak to nie jedyna usługa, z jakiej można skorzystać w tej pomocnej firmie. Oferuje ona inne usługi jak na przykład darmowy montaż akumulatora, pracownik wymienia stary akumulator na nowy, a co bardzo istotne z podtrzymaniem pamięci. Dzięki temu uda się zachować wszystkie ustawienia. Ale to nie wszystko, zostanie sprawdzony stan starego akumulatora oraz instalacji w pojeździe łącznie z rozrusznikiem. Firma świadcząca awaryjne odpalanie samochodu w Piątkowie (dzielnica Poznania), może wykonać również profesjonalną diagnostykę akumulatora, ładowanie akumulatora po wyjątkowo niskiej cenie a także odsiarczanie specjalnym prostownikiem. Jak widać warto współpracować z profesjonalistami, którzy na temat problemów z uruchomieniem samochodu wiedzą wszystko.

Dane pomocy akumulatorowej w poznaniu Piątkowo:

 

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Piątkowo

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Piątkowo

 

Prawidłowa procedura odpalania samochodu od innego samochodu

Czy można awaryjne odpalanie samochodu wykonać samodzielnie? Można, ale właściciele pojazdów z Poznania, stawiają raczej na profesjonalistów. Ale jak odpalić samochód od innego auta? Przy uruchamianiu ze źródła zewnętrznego szczególnie ważne są trzy punkty:

  • Akumulator pojazdu pomagającego i pojazdu ratowanego muszą mieć to samo napięcie znamionowe
  • Kable rozruchowe łączące muszą być podłączone we właściwej kolejności
  • A silnik pojazdu pomagającego musi być uruchamiany przed przekręceniem kluczyka w stacyjce w pojeździe ratowanym w celu uniknięcia rozładowania akumulatora pojazdu wspomagającego.

Najpierw należy wyłączyć zapłon w obu pojazdach. Wszystkie dodatkowe odbiorniki, takie jak radio, podgrzewane siedzenia lub podgrzewane tylne szyby, muszą być wyłączone w obu pojazdach, aby dostarczyć do silnika jak najwięcej prądu do rozruchu silnika na zimno. Aby uniknąć iskier, ważne jest przestrzeganie kolejności podłączania kabli rozruchowych.

  • Najpierw podłączyć czerwony kabel do dodatniego zacisku rozładowanego akumulatora.
  • Następnie podłączyć drugi, wolny koniec czerwonego kabla do dodatniego bieguna akumulatora w pomagającym pojeździe.
  • Podłączyć czarny kabel do ujemnego zacisku akumulatora pojazdu wspomagającego.

Na koniec podłączyć wolny koniec czarnego kabla do niemalowanej części komory silnika pojazdu ratowanego, na przykład do bloku silnika. W takim przypadku należy przestrzegać instrukcji producenta samochodu, jeśli producent przewidział specjalne punkty wyjścia z zewnętrznego źródła dla zacisków plus i / lub minus, należy je zastosować.

Następnie trzeba uruchomić silnik pomagającego pojazdu. Zapewnia to, że prąd wymagany do rozruchu ze źródła zewnętrznego pochodzi z alternatora, a nie z akumulatora, dzięki czemu obciążenie akumulatora pojazdu pomagającego jest zminimalizowane. Uruchomienie silnika pojazdu ratowanego jest możliwe tylko przy pracującym silniku pojazdu pomocy.

Ważne: Po udanym uruchomieniu nie wyłączać silnika pojazdu ratowanego i aby uniknąć skoków napięcia, włączać np. odbiorniki elektryczne, reflektory, podgrzewaną tylną szybę, podgrzewane siedzenia i radio. Na koniec odłączyć kable rozruchowe w odwrotnej kolejności, uważając, aby nie zaczepić o wentylator lub pasek klinowy. Następnie należy przejechać się pojazdem ratowanym na dłuższą odległość, aby naładować akumulator.

Inne sposoby awaryjnego odpalania samochodu

Kierowcy w Poznaniu czasami korzystają z tak zwanego odpalania na pych lub holowania i uruchamiania silnika auta w czasie jazdy. Jest to często skuteczny sposób, ale niezalecany przez producentów samochodów ze względu na ryzyko uszkodzenia zaworów, tłoków czy bloku cylindrów. Lepszym rozwiązaniem jest zadzwonienie po pomoc akumulatorową z Piątkowa, która awaryjne odpalanie samochodu wykona profesjonalnie. Jeżeli okaże się, że akumulator jest uszkodzony, można kupić nowe urządzenie również w tej firmie, ponieważ prowadzi ona sprzedaż wysokiej jakości baterii.

Jeśli chodzi o środki do odpalenia samochodu, to czasami wykorzystywane są samostarty, które przydają się w przypadku awarii układu wtryskowego zasilania silnika diesla. Kierowca musi do rury układu dolotowego wprowadzić samostart, pamiętając o pominięciu filtra. Zawsze należy stosować niewielkie dawki, aby nie doprowadzić do zapłonu w wyniku kompresji i uszkodzenia przepływomierza. Rozwiązaniem prewencyjnym jest zastosowanie depresatora (dodatek do paliwa), które jest wykorzystywany jeszcze przed nadejściem niskich temperatur. Jak widać istnieje wiele technik awaryjnego odpalania samochodu, ale najbezpieczniejsza jest metoda stosowana przez pomoc akumulatorową w Poznaniu Piątkowo, zawsze warto to rozważyć i chronić swoje auto przez awarią.

5/5 - (6 votes)

Zobacz także

Więcej Dzielnice