Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Naramowice

Kierowco, jeżeli chcesz bezstresowo jeździć swoim autem zadbaj o akumulator! Po co tracić nerwy na walkę z silnikiem, który nie chce odpalić, nie tylko w zimie, ale również w ciepłych porach roku. Dlaczego? Przyczyna jest prozaiczna, rozładowana bateria. Jak zdążyć do pracy, odwieść na czas dzieci do szkoły? Jeśli jesteś mieszkańcem Poznania, twój problem zostanie rozwiązany szybciej niż myślisz. Jak? Wystarczy, że skorzystasz z awaryjnego odpalania samochodu w Poznaniu Naramowice. W tym miejscu funkcjonuje pomoc akumulatorowa, jeden telefon i pracownik firmy Motofrancuzy w ciągu kilku minut przyjedzie w wyznaczone miejsce i oczywiście odpali silnik w samochodzie. Jak samodzielnie poradzić sobie z tym dylematem? Jeżeli znajomy lub sąsiad będą tak uczynni i użyczą trochę energii elektrycznej ze swojego pojazdu, uda się uruchomić auto. Jest jedno, ale, trzeba mieć kable rozruchowe. Jeśli masz w domu lub garażu ładowarkę, możesz wyjąć baterię i podłączyć ją do ładowania.

Awaryjne odpalanie samochodu – Poznań Naramowice

Szybkie odpalenie samochodu zapewniają profesjonaliści, którzy, na co dzień mają do czynienie z taką sytuacją. Dlatego gdy nie można dogadać się ze swoim autem, lepiej zadzwonić do pomocy akumulatorowej w Poznaniu Naramowice i nie narażać się na problemy w pracy lub uszkodzenie pojazdu. Ważne! Numer telefonu warto mieć zawsze przy sobie, najlepiej zapisać w telefonie i zawsze, gdy pojawi się podobny problem skorzystać z pomocy fachowców. Nie będziesz musiał martwić się brakiem prostownika i kabli rozruchowych, chociaż lepiej zaopatrzyć się w takie narzędzia. Mechanik po przybyciu na miejsce, będzie miał ze sobą specjalny booster, czyli idealne urządzeniem do wspomagania rozruchu silnika.

Z kich usług pomocnej firmy Motofrancuzy można jeszcze skorzystać? Fachowcy przeprowadzają tanie ładowanie akumulatorów, dlatego gdy twoja bateria wymaga wsparcia nie wahaj się skorzystać z takiej usługi. Poza tym, nie zawsze jest czas na sprawdzanie stanu swojego akumulatora, a jest to konieczne, ponieważ w pewnym momencie odmówi on posłuszeństwa i niezbędne będzie awaryjne odpalanie samochodu.Takie konieczne do wykonania prace jak odsiarczanie akumulatora możesz powierzyć pomocy akumulatorowej w Poznaniu Naramowice.Tam posiadają profesjonalny prostownik z funkcją odsiarczania i wykonają usługę bez szkody dla baterii i silnika pojazdu.

Dane pomocy akumulatorowej działającej na terenie Naramowic:

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Naramowice

Awaryjne odpalanie samochodu Naramowice

 

Czy awaryjne odpalanie samochodu z drugiego akumulatora to dobry pomysł?

Jeżeli bierzesz pod uwagę korzystania z awaryjnego uruchamiania samochodu przy użyciu akumulatora np. pojazdu sąsiada, to wcześniej musisz zadbać o stan zacisków i klem swojej baterii. W przeciwnym wypadku, będziesz musiał poświęcić czas na ich wyczyszczenie i na pewno spóźnisz się do pracy. Ponadto taki proces musi być wykonany poprawnie. Czyli jak? Pierwszy krok, podłącz przewód dodatni-czerwony do bieguna dodatniego akumulatora w pracującym samochodzie. Drugi krok, podłącz druki koniec czerwonego przewodu do zacisku dodatniego w twoim aucie. Pamiętaj, o drucie masowym, najczęściej jest w kolorze czarnym.Ten drut podłącz do ujemnego zacisku baterii pojazdu będącego dawcą energii elektrycznej, w następnej kolejności np. do śruby swojego auta (zawsze musi to być część metalowa). Następny krok to odpalenie silnika w pojeździe użyczającym prąd a po kilku chwilach, trzeba wykonać próbę uruchomienia swojego auta. A teraz, odłącz kable rozruchowe, ale w kolejności odwrotnej, nie wyłączając silnika. Dlaczego? Akumulator musi się odpowiednio naładować. Pamiętaj, poza awaryjnym odpalaniem samochodu przez specjalistów, jest to druga bezpieczna metoda.

A co z holowaniem, albo pchaniem samochodu?

To znane przez wszystkich kierowców sposoby na rozruch silnika w samochodzie, ale czy są bezpieczne? Producenci samochodów uważają, że nie, dlatego nie zalecają korzystania z takich metod. Holowanie odbywa się przy próbie odpalenia silnika w czasie jazdy, zapłon jest włączony, auto nabiera prędkości, kierowca rusza a następnie powoli puszcza sprzęgło. Jeżeli twój samochód jest wyposażony w napęd wałka rozrządu to pasek zębaty może spowodować zmianę rozrządu zaworowego. Co wtedy się stanie? Jeżeli będzie słabo napięty lub już zużyty może dojść do zerwania paska. Efektem tego będzie uszkodzenie zaworów, tłoków lub bloku cylindrów. Czy warto ryzykować? Wydaje się, że nie, dlatego lepiej wezwać pogotowie akumulatorowe z Poznania Naramowice i nie martwić ewentualnymi usterkami. Jeżeli przyczyną nie odpalania samochodu będzie usterka układu wtryskowego silnika wysokoprężnego, możesz skorzystać z takiego preparatu jak samostart. Jeżeli przygotowujesz się do sezonu zimowego i obawiasz się problemów z uruchamianiem auta, zakup taki dodatek do paliwa jak depresator.

Oceń ten post post

Zobacz także

Więcej Dzielnice