Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Morasko

Bezproblemowa jazda samochodem w Poznaniu wymaga zadbania o kilka czynników, które są szczególnie istotne w okresie zimowym. Dokładnie chodzi o posiadanie w bagażniku takiej rzeczy jak przewody rozruchowe a w garażu dodatkowego akumulatora. Po co? Aby uniknąć problemów z uruchomieniem silnika gdy na dworze mróz, przewody pozwolą pozyskać prąd z samochodu innego kierowcy, a zapasowa bateria posłuży do samodzielnego wykonania rozruchu auta. Nie posiadając takich pomocników pozostaje skorzystać z usług firmy która oferuje awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Morasko.Tam pracują fachowcy, którzy po otrzymaniu zgłoszenia przyjeżdżają pod wskazany adres i za pomocą boostera uruchamiają silnik w samochodzie. Ważne! Producenci samochodów nie polecają odpalania auta na pych.

Awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Morasko

Gdzie kupić naprawdę dobre przewody rozruchowe i zapasowy akumulator? Z tym akurat nie ma najmniejszego problemu, w sklepie z akumulatorami w Poznaniu, można zaopatrzyć się w takie produkty. Sprzedawcy doradzą przy wyborze kabli i baterii, posiadają w ofercie urządzenia pochodzące tylko od sprawdzonych producentów, więc nie ma obawy o nietrafiony zakup. Jednak Morasko ma do zaproponowania nie tylko akumulator czy przewody rozruchowe, tam świadczone są usługi niezwykle pomocne dla kierowców. A mianowicie odpalanie samochodu, wystarczy zadzwonić pod wskazany poniżej numer telefonu a przyjedzie fachowiec i wykona wszystko sprawnie, nie narażając auta na uszkodzenie.To niedroga usługa, więc nie ma obawy o wysokie koszty.

Warto zawsze mieć przy sobie takie dane:

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Morasko

Awaryjne odpalanie samochodu Morasko

  • Motofrancuzy Maciej Mikołajczak
  • tel.: 728 280 270
  • Godziny pracy 6:30 – 22:30

 

Na co zwrócić uwagę podczas odpalania samochodu?

Odpalanie samochodu wydaje się wielu osobom prostą czynnością, jednak nie przestrzegając pewnych zasad można doprowadzić do jego awarii a dokładnie do wybuchu gazów akumulatora. Korzystając z możliwości awaryjnego odpalania samochodu z innego pojazdu (dawcy energii), czynności trzeba zacząć od podłączenia plusa a dopiero później kabla masowego. Należy pamiętać, że procedurę rozpoczyna się od dawcy energii, ten samochód cały czas musi mieć wyłączony silnik.

A dokładnie:

  • Podłączyć plus do baterii dawcy energii
  • Drugi koniec przewodu rozruchowego podłączyć do zacisku dodatniego we własnym aucie
  • Kabel masowy podłączyć do ujemnego zacisku baterii samochodu podającego energię elektryczną, po czym do metalowej części własnego auta.
  • Auto dawcy prądu musi mieć uruchomiony silnik
  • Po kilku minutach spróbować odpalić swój samochód
  • Odłączyć kable rozruchowe w kolejności odwrotnej (nie wyłączać silnika).

Środki chemiczne do awaryjnego odpalania samochodu w Poznaniu Morasko

W Motofrancuzy można nabyć także środki, które pomagają w odpalaniu samochodu. A są to samostarty oraz depresatory, każdy ma inne właściwości. Jeżeli samochód nie może odpalić nie z winy rozładowanego akumulatora, ale z powodu awarii wtrysków, można posiłkować się samostartem. Wielu właścicieli aut z silnikiem wysokoprężnym, już korzystało z takiego produktu i wie, że należy go wprowadzić do rury układu dolotowego z pominięciem filtra. Ważne! Jest to preparat z eterem i należy go podawać w niewielkich dawkach, aby nie doprowadzić do zapłonu z powodu kompresji. A to niestety spowodowałoby uszkodzenie przepływomierza. A do czego wykorzystać depresator? Jest to dobry środek pozwalający na uniknięcie zamarznięcia paliwa w baku samochodu. Ale można użyć tylko do diesli. Jednak wprowadzenie takiego środka do paliwa powinno nastąpić jeszcze wystąpieniem dużych mrozów.

5/5 - (2 votes)

Zobacz także

Więcej Dzielnice