Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Morasko

Bezproblemowa jazda samochodem w Poznaniu wymaga zadbania o kilka czynników, które są szczególnie istotne w okresie zimowym. Dokładnie chodzi o posiadanie w bagażniku takiej rzeczy jak przewody rozruchowe a w garażu dodatkowego akumulatora. Po co? Aby uniknąć problemów z uruchomieniem silnika gdy na dworze mróz, przewody pozwolą pozyskać prąd z samochodu innego kierowcy, a zapasowa bateria posłuży do samodzielnego wykonania rozruchu auta. Nie posiadając takich pomocników pozostaje skorzystać z usług firmy która oferuje awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Morasko.Tam pracują fachowcy, którzy po otrzymaniu zgłoszenia przyjeżdżają pod wskazany adres i za pomocą boostera uruchamiają silnik w samochodzie. Ważne! Producenci samochodów nie polecają odpalania auta na pych.

Awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Morasko

Gdzie kupić naprawdę dobre przewody rozruchowe i zapasowy akumulator? Z tym akurat nie ma najmniejszego problemu, w sklepie z akumulatorami w Poznaniu, można zaopatrzyć się w takie produkty. Sprzedawcy doradzą przy wyborze kabli i baterii, posiadają w ofercie urządzenia pochodzące tylko od sprawdzonych producentów, więc nie ma obawy o nietrafiony zakup. Jednak Morasko ma do zaproponowania nie tylko akumulator czy przewody rozruchowe, tam świadczone są usługi niezwykle pomocne dla kierowców. A mianowicie odpalanie samochodu, wystarczy zadzwonić pod wskazany poniżej numer telefonu a przyjedzie fachowiec i wykona wszystko sprawnie, nie narażając auta na uszkodzenie.To niedroga usługa, więc nie ma obawy o wysokie koszty.

Warto zawsze mieć przy sobie takie dane:

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Morasko

Awaryjne odpalanie samochodu Morasko

 

 

Na co zwrócić uwagę podczas odpalania samochodu?

Odpalanie samochodu wydaje się wielu osobom prostą czynnością, jednak nie przestrzegając pewnych zasad można doprowadzić do jego awarii a dokładnie do wybuchu gazów akumulatora. Korzystając z możliwości awaryjnego odpalania samochodu z innego pojazdu (dawcy energii), czynności trzeba zacząć od podłączenia plusa a dopiero później kabla masowego. Należy pamiętać, że procedurę rozpoczyna się od dawcy energii, ten samochód cały czas musi mieć wyłączony silnik.

A dokładnie:

  • Podłączyć plus do baterii dawcy energii
  • Drugi koniec przewodu rozruchowego podłączyć do zacisku dodatniego we własnym aucie
  • Kabel masowy podłączyć do ujemnego zacisku baterii samochodu podającego energię elektryczną, po czym do metalowej części własnego auta.
  • Auto dawcy prądu musi mieć uruchomiony silnik
  • Po kilku minutach spróbować odpalić swój samochód
  • Odłączyć kable rozruchowe w kolejności odwrotnej (nie wyłączać silnika).

Środki chemiczne do awaryjnego odpalania samochodu w Poznaniu Morasko

W Motofrancuzy można nabyć także środki, które pomagają w odpalaniu samochodu. A są to samostarty oraz depresatory, każdy ma inne właściwości. Jeżeli samochód nie może odpalić nie z winy rozładowanego akumulatora, ale z powodu awarii wtrysków, można posiłkować się samostartem. Wielu właścicieli aut z silnikiem wysokoprężnym, już korzystało z takiego produktu i wie, że należy go wprowadzić do rury układu dolotowego z pominięciem filtra. Ważne! Jest to preparat z eterem i należy go podawać w niewielkich dawkach, aby nie doprowadzić do zapłonu z powodu kompresji. A to niestety spowodowałoby uszkodzenie przepływomierza. A do czego wykorzystać depresator? Jest to dobry środek pozwalający na uniknięcie zamarznięcia paliwa w baku samochodu. Ale można użyć tylko do diesli. Jednak wprowadzenie takiego środka do paliwa powinno nastąpić jeszcze wystąpieniem dużych mrozów.

5/5 - (2 votes)

Zobacz także

Więcej Dzielnice