Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Ławica

Większość właścicieli samochodów w Poznaniu ma doświadczenie z brakiem odzewu ze strony silnika swojego auta. Co może być przyczyną? Na pierwszy rzut oka, trudno zdiagnozować, czy to awaria układu paliwowego czy zapłonu. Jednak najczęściej nie można odpalić pojazdu z powodu rozładowanej baterii. Jak sobie z tym kłopotem poradzić? Konieczne jest awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Ławica, to tam działa profesjonalna pomoc akumulatorowa.

Jak może pomóc zdenerwowanemu kierowcy? Na miejsce postoju auta, przyjedzie pracownik tej firmy i dołoży wszelkich starań, aby odpalić samochód. Czy są inne sposoby na rozwiązanie tego niekomfortowego problemu? Jeżeli uda się skorzystać z pomocy akumulatora innego kierowcy, który posiada kable rozruchowe, można spróbować uruchomić auto. Jeżeli kierowca jest właścicielem dobrej ładowarki, może wyjąć baterię i podłączyć ją a następnie poczekać aż naładowanie.

Awaryjne odpalanie samochodu – Poznań Ławica

Szybkie i bezpieczne uruchomienie samochodu wykonuje firma specjalizująca się w świadczeniu takiej usługi. Gdzie jej poszukiwać? Awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Ławica wykonuje pomoc akumulatorowa Motofrancuzy. Poniżej znajduje się numer telefony, pod który można zadzwonić zawsze, gdy pojazd odmawia posłuszeństwa i nie chce odpalić:

Dane pomocy akumulatorowej działającej na terenie Ławicy:

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Ławica

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Ławica

 

Mechanik posiada na wyposażeniu wszelkie potrzebne narzędzia tzn.: ładowarki, prostowniki, kable rozruchowe. Często korzysta z boostera, który doskonale sprawdza się przy awaryjnym uruchamianiu samochodu i wspomaganiu rozruchu silnika. Czy warto skorzystać z pomocy specjalistów? Na pewno warto, usługa jest tania, sprawna i uwalnia właściciela auta od problemu, spóźnienia się do pracy czy na ważne spotkanie biznesowe. Motofrancuzy to nie tylko odpalenie samochodu, ale także świadczenie takiej usługi jak odsiarczanie, które pracownik wykonuje przy użyciu specjalnego prostownika. Dlatego, jeśli kierowca nie ma czasu na zajęcie się konserwacją baterii powinien powierzyć to profesjonaliście.

Czy można bezpiecznie przeprowadzić awaryjne odpalanie samochodu od innego auta?

Jest taka możliwość, ale trzeba zadbać o bieżące sprawdzanie sprawności swojego akumulatora. Jeżeli występuje konieczność jego doładowania należy to wykonać i nie odkładać na później. Niezbędne jest stałe kontrolowanie poziomu naładowania baterii oraz aktualnego stanu zacisków i klem. Jeżeli kierowca w Poznaniu Ławica decyduje się na odpalenie samochodu, musi przestrzegać kolejności podłączenia przewodów. A więc, w pierwszej kolejności podłączyć czerwony przewód dodatni swojej baterii do bieguna dodatniego w akumulatorze użyczonym z pojazdu (pracującym) innego kierowcy. A następnie czarny drut masowy trzeba podłączyć do ujemnego zacisku baterii z samochodu dawcy energii elektrycznej i podłączyć do części metalowej swojego pojazdu, może to być śruba lub część karoserii. Po wykonaniu wszystkich czynności, trzeba uruchomić silnik dawcy prądu i następnie wykonać próbę uruchomienia auta. Jak odłączyć kable rozruchowe? Należy to wykonać w odwrotnej kolejności, pamiętając, aby nie wyłączać silnika, ponieważ w tym czasie trwa ładowanie akumulatora. Można stwierdzić, że jest to dobra, sprawdzona metoda odpalania pojazdu.

Odpalanie silnika samochodu na pych lub holowanie

Kierowcy w Poznaniu Ławica najczęściej uruchamianie silnika w samochodzie kojarzą z holowaniem na zasadzie ciągu.Taka procedura jest wykonywana przy włączonym zapłonie, auto rusza a kierowca puszcza sprzęgło. Czy to dobra metoda awaryjnego odpalania samochodu? Producenci samochodów nie zalecają jej wykorzystywania w autach z napędem wałka rozrządu, ponieważ pasek zębaty może spowodować zmianę rozrządu zaworowego albo zerwania paska. Jakie mogą być konsekwencję? Uszkodzenie zaworów, tłoków a nawet bloków cylindrów. Jak widać najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem awaryjnego uruchamiania samochodu jest skorzystanie z pomocy akumulatorowej Motofrancuzy. Uszkodzeniu nie ulegnie żadna część samochodu a odpalanie silnika przebiegnie szybko. Na rynku dostępne są środki, z których można skorzystać, na przykład samostraty, które przeznaczone są w sytuacji usterki układu wtryskowego zasilania silnika spalinowego. Natomiast depresatory są środkiem służącym do dodawania do paliwa i należy z nich korzystać przed sezonem zimowym.

5/5 - (3 votes)

Zobacz także

Więcej Dzielnice