Wielu kierowców z Poznania nie pamięta, że akumulator ich samochodu to już nie pierwsza młodość, dopóki nie nadejdą naprawdę silne mrozy.Tymczasem nie na próżno mówią – przygotuj sanki latem: przed początkiem zimy warto wykonać konserwację baterii a w razie potrzeby wymienić na nową. Jeśli jednak tego nie zrobiłeś i nie możesz uruchomić samochodu, a bardzo zależy Ci, aby własnym autem dojechać do celu, skorzystaj z awaryjnego odpalenia samochodu w Poznaniu Junikowo. Pomoc akumulatorowa wspiera kierowców w takich sytuacjach, uruchamia auta za pomocą profesjonalnego urządzenia, jeżeli oczywiście test obciążeniowy wykazał, że akumulator jest sprawny. W przeciwnym razie, specjalista może na Twoje życzenie przywieść nową baterię i zamontować ją w samochodzie. Są oczywiście różne sposoby odpalenia samochodu, które możesz wykonać przy pomocy innych osób. Sprawdź!
Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Junikowo – bez ryzyka
Możesz użyć różnych technik, aby ożywić rozładowany akumulator. Ale pamiętaj, powinieneś śledzić czas wymiany baterii i wymieniać ją na czas. Regularnie sprawdzaj jej stan. Na nasadkach wielu akumulatorów znajduje się specjalny wskaźnik pokazujący poziom naładowania. Jeśli jest zielony, nie ma problemu. Jeśli wskaźnik jest biały lub czarny, jest to powód do wymiany baterii. Jeśli na baterii nie ma wskaźnika, możesz sprawdzić jej poziom za pomocą specjalnego multimetru lub ładowarki. Jeśli odczyt wynosi 12,6 V lub więcej, bateria jest w porządku.
Wielu właścicieli pojazdów stających przed wyborem próbować samodzielnie odpalić samochód czy wezwać pomoc akumulatorową z Poznania Janikowo, wybiera drugie rozwiązanie. Dlaczego? Ryzyko, jakie niesie ze sobą awaryjne odpalanie samochodu przez kable rozruchowe, holowanie czy na tzw. pych jest niewspółmiernie wysokie w porównaniu do kosztów, jakie trzeba ponieść na usługę. Firma świadcząca uruchamianie samochodu posiada bardzo atrakcyjne ceny i naprawdę lepiej powierzyć swoje ukochane autko w ręce specjalistów. Posiadanie przy sobie poniższych danych może wyprowadzić obronną ręką z trudnych sytuacji.
Awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Junikowo
Awaryjny rozruch samochodu Poznań – Junikowo
Kto może pomóc przy awaryjnym odpaleniu samochodu?
Awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Junikowo można wykonać przy pomocy uczynnego kierowcy i akumulatora jego pojazdu.Trzeba mieć tylko w bagażniku kable rozruchowe. Jednak wadą tej metody jest to, że jest niebezpieczna dla nowoczesnych samochodów z wrażliwą elektroniką. Jeśli mimo to zdecydujesz się uruchomić samochód z kabli zastosuj się do poniższych zasad.
Dawcą prądu powinny być samochody o tej samej lub większej pojemności baterii. Zapłon i urządzenia elektryczne odbiorcy muszą być wyłączone. Sposób działania powinien wyglądać następująco – najpierw przewód dodatni akumulatora dawcy jest podłączany na dodatni zacisk rozładowanego akumulatora. Kabel ujemny nakładamy odpowiednio na karoserię lub niepomalowane części silnika odpalanego samochodu. Używaj wyłącznie sprawnych kabli rozruchowych o przekroju, co najmniej 16 mm, wytrzymujących prąd rozruchowy, co najmniej 150 A. Po doładowaniu akumulatora należy odłączyć kable, ale nie wyłączać silnika, aby akumulator mógł się skuteczniej podładować.
Ładowarka sieciowa do uruchomienia samochodu z rozładowanym akumulatorem
Ostatnio popularne stały się tak zwane rozruszniki skokowe tzn. przenośne akumulatory rozruchowe, które, jak obiecują ich producenci, zapewnią niezawodny rozruch silnika nawet przy całkowicie rozładowanym akumulatorze. Najmniejsze boostery przypominają zwykły powerbank o dużej pojemności i gniazda do łączenia krokodylek z kablami rozruchowymi.
Algorytm użytkowania jest niezwykle prosty – zaczepiamy klemy do zacisków akumulatora, obserwując biegunowość i próbujemy uruchomić silnik. Jednocześnie nie przekraczaj czasu kręcenia rozrusznikiem (nie więcej niż 10 sekund) i licz na nie więcej niż 5 prób. Pamiętaj, że tańsze modele mogą uruchomić silnik, jeśli akumulator jest nadal żywy (po przekręceniu kluczyka odpala się). Droższe modele mogą reanimować nawet martwe baterie, ale liczbę prób trzeba będzie ograniczyć do dwóch lub trzech.
Odpalanie samochodu z pychu lub liną holowniczą
Tę awaryjną metodę najlepiej stosować tylko w pojazdach z manualnymi skrzyniami biegów. Niezbędne jest również miejsce płaskie, niepokryte śniegiem, najlepiej z lekkim nachyleniem w dół. Innym warunkiem jest to, że akumulator musi mieć ładunek resztkowy, aby zasilać elektronikę pokładową i pompę paliwową.
Teraz postępujemy zgodnie z następującą zasadą. Włączamy zapłon, przechodzimy w stan neutralny i wydajemy polecenie pomocnikom. Gdy samochód ruszy i lekko przyśpieszy, szybko wciśnij sprzęgło i wrzuć drugi bieg. Następnie puść pedał sprzęgła, po czym silnik powinien się uruchomić. Jeśli masz do dyspozycji samochód z liną holowniczą, zadanie jest łatwiejsze. Podpinamy auto do liny oraz do innego auta, włączamy zapłon, wciskamy i przytrzymujemy sprzęgło i włączamy trzeci bieg. Gdy rozpędzasz się do 20-30 km/h, płynnie zwalniaj sprzęgło i obserwuj moment startu silnika.