Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Chwaliszewo

Jak uruchomić samochód, jeśli bateria jest rozładowana? Co zrobić, jeżeli mieszkamy w Poznaniu i znajdujemy się daleko od swojego garażu, w którym znajduje się prostownik? Lub utknęliśmy w miejscu gdzie nie można skorzystać z pomocy innego kierowcy? Pozostaje awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Chwaliszewie, to tutaj działa pomoc akumulatorowa, która nigdy nie pozostawia kierowcy w potrzebie. Można zadzwonić na podany niżej numer telefonu a przyjedzie specjalista z odpowiednim sprzętem. Jeżeli podczas wykonywania testu obciążenia akumulatora okaże, że jest on zużyty, przywiezie nowy odpowiadający parametrom dotąd eksploatowanego i zamontuje w samochodzie. Jeżeli jest sprawny uruchomi samochód.To tania usługa a do tego bezpieczna dla każdego samochodu nawet tego najbardziej naszpikowanego elektroniką.

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Chwaliszewo – pomoc specjalistów

Czy warto korzystać z pomocy akumulatorowej w Poznaniu Chwaliszewie, czy lepiej wybrać inną alternatywę odpalenia samochodu? Jest kilka znanych metod awaryjnego uruchamiania samochodu, ale są to sposoby zastępcze, które nie gwarantują bezpiecznego efektu. Nieumiejętne postępowanie, brak sprawnych kabli rozruchowych, linki holowniczej lub dopalanie na „pych” auta z automatyczną skrzynią biegów może skończyć się poważną awarią samochodu. Czy warto ryzykować i zaoszczędzić parę groszy na awaryjnym opaleniu samochodu przez profesjonalistów, aby po nieudanej procedurze płacić za naprawę samochodu w warsztacie samochodowym? Na to pytanie, musisz odpowiedzieć sobie sam!

Co powinieneś wiedzieć mieszkając w Poznaniu Chwaliszewo? Działająca tam pomoc akumulatorowa, po otrzymaniu zgłoszenia wysyła specjalistę, który przy użyciu odpowiedniego urządzenia sprawdza jego stan oraz instalację w aucie, łącznie z rozrusznikiem. Jeżeli po przeprowadzeniu testu obciążeniowego akumulatora okaże się, że wszystko z nim w porządku, bezpiecznie odpali samochód. Jeżeli natomiast, okaże się, że akumulator jest zużyty, przywiezie nowy i podłączy go w miejsce starego. Ważne! Zostanie podtrzymana pamięć, dzięki czemu zachowane będą ustawienia wszystkich urządzeń w pojeździe. Firma prowadzi sprzedaż akumulatorów światowych i krajowych marek w atrakcyjnych cenach, a takie usługi jak testy i montaż są bezpłatne. Warto! Oto dane do pomocy akumulatorowej.

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Chwaliszewo

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Chwaliszewo

Awaryjny rozruch samochodu Poznań – Chwaliszewo

Awaryjne odpalanie samochodu za pomocą dobrych kabli rozruchowych

Dobry powód, aby poznać swoich sąsiadów: do tej metody potrzebujesz samochodu dawcy prądu z działającą baterią o tym samym napięciu. Oprócz empatycznego sąsiada z autem przygotuj kable rozruchowe o przekroju ponad 16 mm. Silnik jest wyłączony dla samochodu dawcy, ujemny zacisk jest usuwany dla drugiego samochodu. Ważne jest, aby przestrzegać polaryzacji, aby nie uszkodzić elektroniki obu samochodów. Dodatnie (czerwone) zaciski są połączone ze sobą, ujemne (czarne) zaciski są najpierw połączone z dawcą, a następnie z autem z rozładowanym akumulatorem. Samochód dawcy jest uruchamiany na 5 minut, następnie uruchamiany jest drugi samochód i można go ładować przez 5-7 minut. Potem zaciski można odłączyć, a silnik samochodu biorcy musi pracować przez kolejne 20 minut, aby naładować akumulator.

Uruchamianie samochodu z linki holowniczej lub na pych

Kolejny sposób, który wymaga dobrych relacji z innymi kierowcami z Poznania Chwaliszewo: musisz znaleźć samochód, który będzie holował Twój samochód. Podczep auta linką holowniczą i wrzuć trzeci bieg. Przy przyspieszeniu do 10-15 km/h powoli zwolnij sprzęgło. Jeśli udało się odpalić samochód możesz odpiąć linkę, jednak nie wyłączaj silnika, aby akumulator się lepiej doładował. Jeśli nie masz doświadczenia z holowaniem, możesz spróbować uruchomić samochód ręcznie: pchać samochód po płaskiej drodze lub w dół, trzymając za bagażnik lub tylne słupki. Lub znaleźć chętnych przechodniów którzy zgodzą się pchać i dzięki temu uruchomisz samochód.

Korzystanie z ładowarki rozruchowej do odpalenia samochodu

Ładowarka to niezastąpione narzędzie dla właściciela samochodu, które przyda się w tak nieprzyjemnym momencie, gdy samochód nie odpala. Urządzenie jest podłączane do sieci, przewód dodatni jest podłączony do podobnego zacisku na akumulatorze, przewód ujemny jest podłączony do niepomalowanych części silnika. Następnie możesz spróbować uruchomić samochód. Jeśli wszystko poszło dobrze, to ładowarkę startową odłącza się w odwrotnej kolejności: najpierw przewód ujemny, potem dodatni.

 

Oceń ten post post

Zobacz także

Więcej Dzielnice