Awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu Dębiec

Prawie każdy kierowca na Wielkopolsce borykał się z problemem rozładowanego akumulatora i szukał sposobu na awaryjne odpalanie samochodu. W Poznaniu Dębiec można skorzystać z usługi uruchomienia auta, którą świadczy firma Motofrancuzy, fachowiec za niewielką opłatą przyjeżdża na miejsce postoju i odpala pojazd. Kierowcy, którzy mają już doświadczenie z taką sytuacją, opowiadają, że najczęściej działo się to w najbardziej nieodpowiednim momencie, gdy pilnie potrzebowali gdzieś się udać. Lub nie było w pobliżu innych użytkowników dróg, którzy mogliby udzielić pomocy.Takie problemy mogą się zdarzyć o każdej porze roku, ale jest to szczególnie spotykane zimą, kiedy odczyty termometru pokazują stabilny minus. Jak szybko rozwiązać ten problem, a jednocześnie nie pogorszyć stanu samochodu?

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Dębiec – prąd z akumulatora innego samochodu

Najczęstszym sposobem uruchomienia samochodu w Poznaniu Dębiec jest jego odpalenie za pomocą kabli rozruchowych i prądu z akumulatora innego samochodu. Do tego potrzebne będą specjalne przewody z zaciskowymi krokodylkami, za pomocą, których należy podłączyć akumulator dwóch samochodów. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że pojemności obu akumulatorów muszą być identyczne. Specjaliści twierdzą, że nie należy odpalać małego hatchbacka z ramowego SUV-a.

Warto pamiętać, że silnik dawcy prądu musi być wyłączony, a biegun ujemny należy usunąć z drugiego auta. Aby uniknąć awarii elektroniki, należy pamiętać o przestrzeganiu biegunowości. Same przewody muszą być mocno przymocowane do zacisków. Po zakończeniu procesu nie trzeba wyłączać silnika samochodu, ponieważ akumulator nie będzie miał czasu na naładowanie w krótkim czasie.

Awaryjne odpalanie samochodu za pomocą liny holowniczej

Nierzadko zdarza się, że bateria wyczerpuje się w najbardziej nieodpowiednim momencie, na przykład z dala od ruchliwych autostrad. Nie należy jednak rozpaczać nawet w tak trudnej sytuacji. Aby uruchomić samochód w Poznaniu Dębiec lub innym miejscu, kierowca będzie potrzebował liny holowniczej. Przede wszystkim samochód jest mocowany hamulcem postojowym, dla niezawodności można również umieścić dodatkowe ograniczniki pod kołami. Następnie jedno z kół napędowych należy podnieść tak, aby znalazło się w powietrzu. Następnym krokiem jest włączenie zapłonu i wrzucenie trzeciego biegu. Na koniec lina lub kabel owija się wokół koła, a następnie gwałtownie szarpie. Oczywiście ta metoda jest odpowiednia tylko dla samochodów wyposażonych mechanicznie. Nigdy nie można owijać liny wokół dłoni, ponieważ może to spowodować poważne obrażenia.

Użycie ładowarki rozruchowej do uruchomienia samochodu

Ładowarki rozruchowe występują w różnych typach, od dużych boosterów do kompaktowych ładowarek automatycznych czy też prostowników. Najmocniejsze opcje są podłączane do sieci, ale mogą również pracować całkowicie autonomicznie. Wystarczy podłączyć zaciski urządzenia do akumulatora, włączyć zapłon i uruchomić silnik. Booster działa jak zapasowa bateria do telefonu komórkowego i musi być wcześniej naładowany.Takie urządzenie wytwarza wysoki prąd, ale jego ładunek nie wystarczy przez długi czas, dlatego może pomóc tylko w tych przypadkach, gdy bateria jest w dobrym stanie, a bardzo niewiele nie wystarczy do uruchomienia silnika. Ponadto ładowarki nie zawsze mogą pomóc w uruchomieniu dużych silników i diesli. Korzystanie z niej jest równie proste: trzeba podłączyć krokodylki ładowarki do zacisków akumulatora, włączyć zapłon i uruchomić silnik.

Telefon do specjalistów zajmujących się awaryjnym odpalaniem samochodu w Poznaniu Dębiec

Należy pamiętać, że jeśli kierowca nie posiada niezbędnych umiejętności i narzędzi, nie należy próbować samodzielnie ładować akumulatora. W takim przypadku znacznie bezpieczniej jest wezwać pomoc do uruchomienia samochodu. W Poznaniu Dębiec firma Motofrancuzy od razu po przyjęciu zgłoszenia wysyła pracownika z odpowiednim sprzętem i wykonuje on bezpieczne odpalenie samochodu. Ponadto udzieli cennych wskazówek jak nie dopuścić do sytuacji rozładowania akumulatora i jak sobie w takich przypadkach radzić. Aby nie wpaść w tak nieprzyjemne sytuacje na drodze, zaleca się zawsze monitorować stan klem i czopów akumulatora. Kierowca nie może dopuszczać do częstego rozładowywania akumulatora, ponadto nie warto go w tym stanie przechowywać.

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Dębiec

 

 

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań Rataje

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań – Dębiec

Awaryjne odpalanie samochodu – lina holownicza

Najłatwiejszym sposobem na uruchomienie samochodu z rozładowanym akumulatorem do zera jest użycie liny holowniczej i pomocy innego kierowcy. Ta metoda jest odpowiednia tylko dla samochodów z manualną skrzynią biegów. W przeciwnym razie holowanie może spowodować poważne uszkodzenie samochodu i kosztowne naprawy. Oba samochody są połączone liną holowniczą. Aby to zrobić, należy użyć tylko standardowych uchwytów lub zawiasów. Niezastosowanie się do tego może spowodować uszkodzenie maszyny lub zranienie ludzi, jeśli lina się odczepi. Ponadto konieczne jest wcześniejsze skoordynowanie wszystkich działań z drugim kierowcą, aby uniknąć wypadku.

Kierowca samochodu z niesprawnym akumulatorem musi wcisnąć sprzęgło i włączyć trzeci bieg. Przy prędkości 10-20 km/h płynnie zwolnić pedał. Jeśli problem dotyczył tylko akumulatora, silnik powinien pracować. Następnie należy włączyć neutralny bieg, dać sygnał innemu samochodowi i nacisnąć hamulec. Zgodnie z tą analogią można uruchomić samochód, jeśli kilka osób zacznie go pchać ręcznie. Wcześniej warto ostrzec asystentów, aby nie opierali się o światła, szyby i inne delikatne elementy auta.

Ładowarka rozruchowa do akumulatora

Bardzo popularnym gadżetem wśród podróżujących samochodami są ładowarki rozruchowe. Aby z niej skorzystać, wystarczą minimalne umiejętności.Takie urządzenia nadają się do samochodów zarówno z silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi, a także z dowolnym rodzajem skrzyni biegów. Trudności mogą pojawić się tylko w przypadku potężnych maszyn z silnikami większymi niż 2,0 litry. Aby skorzystać z ładowarki, trzeba wyłączyć zapłon w samochodzie. Następnie wystarczy podłączyć przewody do zacisków akumulatora i włączyć zapłon. Nie dysponując takim urządzeniem do odpalania samochodu,pozostaje wykonanie telefonu do firmy Motofrancuzy w Ostrowie Tumskim i czekanie na przyjazd fachowca który dysponuje profesjonalnym sprzętem do awaryjnego uruchamiania samochodu.

5/5 - (2 votes)

Zobacz także

Więcej Dzielnice